Identifikacija problema sa slušanjem

Identifikacija problema sa slušanjem

Postoji mnogo razlčitih simptoma koji mogu utjcati na problem slušanja. Niže se nalazi lista simptoma u pojedinom funkcionalnom aspektu, koji se obično nalaze kod osoba koje imaju komunikacijskih problema ili teškoća u učenju. Međutim, nemaju sve osobe uvijek prisutne sve navedene simptome. Ukoliko ste prepoznali neke ili većinu simptoma kod djeteta ili osobno, velika vjerojatnost je da loša sposobnost slušanja generira komunikacijske probleme i teškoće učenja.

Razvojna anameza: Rani razvoj

Činjenice o ranom razvoju iznimno su važne u prepoznavanju i prevenciji problema slušanja. Također, one mogu pomoći prilikom rasvjetljavanja mogućih uzroka kod problema slušanja:

Slušanje (receptivna jezična vještina): Naše vanjsko okruženje

Slušanje je direktno usmjereno prema vanjskom svijetu. Ono nas drži usredotočenima na ono što se događa oko nas, doma, na poslu, u školi, s prijateljima. Neki od simptoma koji ukazuju na to da je slušanje narušeno su:

Ekspresivno slušanje: Naša unutarnja okolina

Ova vrsta slušanja povezana je s nama samima. Koristimo ju kako bi slušali sami sebe i kako bi kontrolirali svoj glas kada govorimo i pjevamo. Pojedinci sa slušno-komunikacijskim problemima imaju vrlo osiromašenu audio-vokalnu kontrolu ili samo-slušanje.

Motoričke vještine: naše fizičke sposobnosti

Vestibulum kao dio uha kontrolira ravnotežu, mišiće, koordinaciju oko tijelo i shemu tijela. Neki od simptoma su:

Razina energije: Sustav pokretanja tijela

Uho djeluje kao dinamo (snažan motor) opskrbljujući mozak s energijom kako bi mogli adekvatno funkcionirati. Neki od simptoma su:

Bihevioralna i socijalna podešavanja: Naše socijalne vještine

Loše sposobnosti slušanja često su povezane s kvalitetom interakcije s drugima. Neki od simptoma su: